2.1.2016 První letošní maraton - Ostravský EXTREME novoroční maraton, který se běhá v Bělském lese na pětikilometrovém okruhu. Je to první maraton, který se pořádá v novém roce v Česku, takže jsem samozřejmě nemohl chybět. Bohužel, pořadatelé oficiálně na netu potvrdili, že se bude konat až 4 dny předem, kdy už většina maratónců měla naplánovány účast na jiných maratónech jak v Polsku či na Slovensku. Takže na startu v deset hodin jsme stáli 3/slovy tři/ běžci: Verča s Milanem z Varnsdorfu a já. Dost raritní situace, nepamatuju, že by u nás se konal maraton s tak malým počtem běžců. Alespoň já jsem se osobně s něčím takovým nesetkal. No, aspoň nová zkušenost. Musím podotknout, že na startu nás bylo víc - účastníci kratších běhů. Běhalo se mi docela pohodově, na to že bylo přes den -6 stupňů, na trati byl malý poprašek sněhu. Čas 3:36:36 o dest minut lepší jak vloni, nadějný příslib do nového roku.

3.1.2016  Aktualizoval jsem svoje a české tabulky, ke světovým se snad časem dostanu.

12.1.2016 Ještě, že je zima a jsou dlouhé zimní večery, takže je čas si pohrát trochu s čísly. Dneska jsem tedy zaktualizoval i světové ultra tabulky.

29.1.2016 Dneska večer se konalo v rychnovském Pelclově divadle vyhlašování ankety nejúspěšnějšího sportovce Rychnovska za uplynulý rok. Potěšilo mě, že si na mě vzpomněli a pozvali mě na tento slavnostní večer nevěda, co mě na něm čeká. Nakonec jsem si byl na podiu převzít cenu za druhé místo mezi seniory nebo-li masters, jak se teď honosně veteráni často nazývají. Hlavně bylo oceněno mé 1. místo na 1000 mílích Adventure. Pro zajímavost veterány vyhrál mnohonásobný mistr světa ve skibobech Bohumil Flegl.Video z předávání cen možno shlédnout na: https://www.youtube.com/watch?v=1yrM8KAc3Qs

 

6.2.2016 Dneska jsem měl odlétat do Brazílie na 1500 mil. Závod je z důvodu šířící se epidemie horečky typu Dengue přeložen na červenec /teda doufám/, kdy bude v Brazílii chladněji a potvory komáři nebudou tolik řádit. Takže dneska náhradní program - maraton v Ostravě - Třebovicích, který se běžel jako 12. ročník Memoriálu Františka Ohery. Příjemné únorové počasí znepříjemňoval akorát vítr. Marátónskou trať tvoří 8 obrátkových okruhů, takže běžec má dobrý přehled o svých soupeřích. Tentokrát se mi běželo docela v pohodě, asi byla znát víc jak měsíční závodnická přestávka, takže s časem 3:37:48 jsem spokojen.

21.2.2016 Včera jsme se vrátili z týdenního pobytu v Hurghadě v Egyptě. Pobyt jsem pojal jako běžeckoregeneračně poznávací, což znamená, že dopoledne jsem se byl proběhnout s foťákem po okolí, teda hlavně po městě a příležitostně jsem "lovil" zajímavé záběry. Každý den zhruba něco málo přes dvacet kilometrů což mně bohatě stačilo, sluníčko k polednímu začínalo nepříjemně hřát /teda u moře to bylo pak odpoledne příjemné/. Odpoledne tedy příjemný relax u moře či bazénu, teplota dosahovala příjemných třicet stupňů. Dvakrát jsme byli s Evčou na výletě: v El Gouně což je luxusní letovisko, kterému se přezdívá egyptské Benátky a pak v Luxoru na památkách. Velice příjemný týden, o to horší zas návrat do naší reality - ošklivého deštivého počasí. Fotky budou na:https://ultravlasta.rajce.idnes.cz/

8.3.2016 Od posledního absolvovaného maratonu už uběhlo přes měsíc a tak se u mě začal pomalu ale jistě objevovat absťák.A nevypadalo to dobře, teď mám v zaměstnání pracovní víkendy, takže na další maraton se dostanu až v Plzni 26.3. Naštěstí Šaňo v Žilině naplánoval na dnešek tj. úterý další "Hamburk" a tak jsem neváhal a vyrazil do Žiliny. Pěkné proběhnutí v parku na Bóriku na kilometrovém okruhu za příjemného počasí, občas sluníčko. O to větší šok doma po návratu, Česko zavaleno sněhem. Čas 3:43:22

26.3.2016 Další letošní maraton v pořadí čtvrtý v Plzni ve Štruncovývh sadech. Maraton se konal v rámci Mistrovství ČR v běhu na 100km na 1,5 kilometrovém okruhu. Přemýšlel jsem, jestli se po letech nemám též přihlásit na stokilometrovou trať. Ale nemám tolik naběháno v tréninku, takže jsem tuto myšlenku zavrhl. Škoda, kdo ví, jak by to dopadlo. V Plzni se mi tentokrát běhalo parádně, letošní nejlepší čas 3:28:19 a druhé místo k kategorii.

2.4.2016 Dnes malé kulatiny - 160. absolvovaný maraton pod názvem Zkus maraton Kuks aneb 1. Krosový maraton Podkrkonoším. Závod se konal za krásného, slunečního jarního počasí s nádhernými výhledy na ještě zasněžené Krkonoše. Trasa závodu vedla z nádvoří Hospitalu Kuks po naučné stezce kolem Braunova betléma po turistických značkách na Zvičinu /671m.n.m./, poté seběh do Bílé Třemešné a následuje přehrada Les Království na Labi. Z přehrady nabíráme již směr Dvůr Králové, přeběh přes město /pro mě snad jediná slabina trasy závodu, kdy se běží skoro přes celé město/,  následuje obec Žireč a Křížová cesta 21. století. Přes obec Stanovice kolem Šporkova mlýna již míříme po turistické stezce kolem Labe zpět do Kuksu. Maraton řadím k těm nejhezčím, co jsem kdy běžel a doufám, že si v termínovce najde své místo i pro příští roky. Pořadatele je nutno pochválit i za vytvořené kvalitní zázemí v areálu Hospitalu Kuks. A můj výkon? Čas lehce přes 4 hodiny, o 2 minuty a 54 vteřin, ale na něm se samozřejmě odrazila obtížnost trati. Však celkové převýšení 998 metrů hovoří za vše.

9.4.2016 Sérii tří maratónů ve třech týdnech jsem ukončil v Mělníku, kam strašně rád jezdím. Hlavní organizátor maratónu Sváťa Lugr už řadu let "vyhrožuje", že tento rok bude maratónem posledním co pořádá. Naštěstí v pořádání pořád pokračuje a doufám, že bude tomu i nadále. Příjemné překvapení na startu, kde jsem se potkal s Honzou Ondrušem, spolubojovníkem na poli ultramaratónském někdy před deseti a více lety. Počasí hrozilo deštěm, ale naštěstí jen hrozilo, takže ideální podmínky, bylo docela chladno. Do Mělníka se mnou jela i Evča, takže jsem se nemohl moc flákat. Ale jo, běželo se mi dobře a i v závěru dost sil v pověstném závěrečném výběhu na náměstí, kde jsem ještě předběhl dva běžce. Ale na Míru Kucka už to nestačilo, ten doběhl v mé kategorii přede mnou snad o dvacet vteřin, takže konečné 3. místo v kategorii padesátníků a čas 3:28:34

14.5.2016 Po víc jak měsíční maratónské pauze způsobené mimo jiné pracovními povinnostmi o víkendu, další letošní maraton v Lošticích pod názvem Maraton Borák. Běží se tří okruhy v okolí Loštic většinou terénem krásnou místní kopcovitou krajinou s neméně krásnými výhledy třeba na hrad Bouzov. Že jsem měl čas a chuť kochat se místní krajinou znamená, že se mi běželo skvěle. Čas 3:44:36 jak jsem si vymáčkl na svých Garminech sice o minutu horší jak vloni, ale když připočtu asi 200 metrové zakufrování díky mé nepozornosti byl by přesně na stejné úrovni jako vloni. Pěkný zážitek z maratonu umocnila rodinná atmosféra která panovala při pořádání a celkové třetí místo/druhé v kat. nad 50 let/.

21.5.2016 Další letošní maraton, tentokrát v Jistebníku, obci nedaleko Ostravy. Moje premiéra na tomto maratonu, který se běží v rámci půlmaratonu pod názvem VH /zřejmě zkratka pro vodohospodářský/. Trať maratonu tvořily dva okruhy, které zčásti vedly krásnou krajinou CHKO Poodří,střídaly se cesty jak asfaltové, šotolinové či travní. Centrum závodu bylo ve sportovním areálu TJ Jistebník. Start závodu byl ve 13 hod, což pro mě nebylo zrovna ideální z důvodu, že do Česka konečně dorazilo letní počasí a mně vedro moc nesedí, což se asi trošku projevilo na mém výkonu. A musím poznamenat, že takhle vyřízený po maratonu jsem dlouho nebyl. Čas 3:46:34 stačil na celkové šesté místo a v kategorii nad 40 let jsem se umístil ne 4.pozici. 

25.5.2016  Tento týden se s definitivní platností rozhodlo, že vícedenní závody v Brazílii budou opět přesunuty tentokrát o rok na červenec 2017 a někam víc na jih, kde potvory komáři nebudou tolik zlobit. Po zkušenostech z února, kdy jsem už měl koupenou letenku jsem tentokrát raději čekal s koupí a udělal jsem dobře. No škoda, i tak jsem vše směřoval na červencovou desetidenní v Brazílii. Co s načatou závodní sezónou? Budu muset proštudovat mezinárodní termínovku. Jedna možnost by byla šestidenní ve Francii v říjnu. Objevil jsem též unikátní šestidenní na výletní lodi při plavbě v Karibiku v lednu 2017. To by bylo něco! Jen nevím, kde sehnat 2300 dolarů jako startovné!

28.5.2016 První letošní ultra - po sedmi letech návrat do pražské Stromovky na 12hodinovku, kterou tradičně koncem května pořádá Sri Chinmoy Marathon team. Už to je zárukou, že závod bude pořádán na vysoké úrovni, bude zde panovat skvělá atmosféra a na občerstvovačce bude široký výběr pití i jídla. Akorát počasí pořadatelé nemůžou zajistit. Podle očekávání panovalo teplé letní počasí, k večeru na poslední dvě hodiny se přihnala bouřka s deštěm. Ale po horkém počasí to byl spíš osvěžující deštík. Před startem jsem sám od sebe netušil, co můžu očekávat. Se 110 km bych byl spokojený, každý kilometr navíc by byl bonus. Start byl v 7 hod ráno, což znamenal budíček v 3:30 a ve 4hod jsem vyrážel na Prahu. Závod jsem rozbíhal opatrně, zpočátku jsem se občerstvoval každé dvě kola, což jsou necelé 4 kilometry. S postupným oteplováním a zpomalováním jsem přešel na každé kolo. Mezičas na maraton pod 4hod - 3:56 dával naději, že by to mohlo dobře dopadnout. V průběžném pořadí jsem se pohyboval kolem 4. - 5. místa. Další mezičas na 100km 10:21 už dával tušit, že by 110 kilometrů mělo padnout. Konečný výsledek 114,207 km byl nad očekávání. 5. místo celkově a 1. v kategorii nad 50 let. V závodě jsem neměl výraznou krizi, docela jsem si ho užíval a tak se zrodilo rozhodnutí o účasti na 48hodinovce koncem července v Kladně.

4.6.2016 Sérii tří maratónů a jedné dvanáctihodinovky během čtyř týdnů jsem zakončil v jižních Čechách na maratónu, který se konal v rámci Silva Nortica Runu. Střediskem závodu je obec Horní Stropnice v Novohradských horách a pořadatelé nabízejí tratě v délkách 103km, 90km, maraton a půlmaraton. Jelikož jsem před týdnem běžel dvanáctihodinovku zvolil jsem "pouze" maraton a jak jsem v průběhu závodu měl možnost zjistit, dobře jsem udělal. V druhé polovině závodu už mně v kopcích docházela "šťáva", zřejmě jsem ještě dostatečně nezregeneroval. Takže výsledný čas dost přes čtyři hodiny je výsledkem jednak těžké, kopcovité trati, zčásti i tomu, že je maraton určitě minimálně o dva kilometry delší a zčásti únavě. Ale třetí místo v kategorii potěší. Takže vcelku spokojenost, s manželkou jsme si udělali pěkný třídenní výlet do jižních Čech.

17.6.2016 Po zrušení, respektive přesunutí červencového Brazil Multiday Ultra Challenge na příští rok prý někam víc na jih, kde bude chladněji a tedy komáři nebudou tolik zlobit jsem řešil otázku zda a případně kam vyrazit do světa za ultra. V posledních letech jsem si navykl tak jednou za rok někam vyrazit dál do světa. Rád poznávám nové země, prožívám neopakovatelné zážitky, seznamuju se s novými, stejně "postiženýni lidmi". Svět je tak velký, že je škoda jezdit na stejná místa. Po prostudování mezinárodní termínovky jsem měl ve finále tři favority: šestidenní ve Francii, horskou stovku ve Vietnamu a čtyřiadvacetihodinovku v Indii. Nakonec vyhrála Indie, ikdyž ten Vietnam byl určitě byl též zajímavý. Třeba někdy příště. Takže tedy v listopadu vzhůru do indického Bangalore, na webových stránkách uváději, že to je největší ultra závod na indickém subkontinentě, tak uvidíme. Už se těším!

22.6.2016  Pro zpestření účast na Olympijském běhu v Kostelci nad Orlicí. Pořadatelé avizovali délku 5km, ale před startem prosákla informace, že trať má asi jen 4km. Výsledný čas 16:09, který jsem si stopl na hodinkách odpovídá spíš těm čtyřem km. Nebo že bych byl tak dobrý? To určitě ne! Ale jinak pro mě dost atypický běh. Nepamatuju, že bych běžel někdy tak krátký závod. Pro mě šíleně krátké a tedy moc rychlé. Netrénuju v žádném případě v takovémhle tempu. Po doběhu jsem byl zničený skoro jak po maratonu. A zajímavé též při pohledu na startu do závodného pole, že jsem byl s téměř jistotou nejstarší účastník...

7.7.2016   V rámci Moravského ultramaratonu, což je sedm maratónů během sedmi dnů jsem si zaběhl ve dnech 5.-7.7. tři maratony, což tedy byla 3. - 5. etapa MUMu. Zázemí a cíl všech maratónů je v Lomnici a startuje se v různých obcích okolo tak, aby délka etapy byla 42,2 km. Já jsem se konkrétně zúčastnil Blanenské, Tišnovské a Olešnické etapy. Názvy ostatně dávají nápovědu, v kterých městech byl start. Trať přestavuje mix, co si jen běžec umí představit, Střídají se tu rovinaté úseky s kopcovitými, asfaltový povrch s lesními, polními cestami i pěšinami. Každý si tu přijde na své. Zkrátka suprové proběhnutí v překrásné krajině za hezkého počasí a hlavně bych chtěl vyzdvihnout nádhernou atmosféru závodu. Časy a umístění snad ani nejsou podstatné.

1.8.2016  Mám za sebou víkendový závod na 48H v Kladně. Měl to být a bodudík byl sportovní vrchol sezóny. V červenci jsem přidal na tréninkových kilometrech. Když jsem odjížděl do Kladna, měl jsem za červenec v nohách 643 km a dobrý pocit, že jsem v přípravě udělal maximum pro dobrý výsledek. Nerad si před závody stanovuji nějaké konkrétní cíle, však ono dost často to dopadne jinak a psychicky to člověka rozhodí, ale tentokrát jsem měl dvě tajná přání. Zaběhnout víc jak 300kilometrů, což by znamenal nový český rekord ve veteránské kategorii 55-59let a ještě jedno tajnější přání - za 24H pokořit 200km. Od roku 2007, kdy se mi toto podařilo naposled jsem se už devěkrát o toto pokoušel na různých závodech Evropy či dokonce v Soulu, ale vždy marně. Takže přání spíš z oblasti sci-fi, protože každým rokem ať chci nebo ne, výkonnost klesá. Zázraky se ale dějí a ono se podařilo. Dokonce obě tajná přání. Víc si ale vážím té překonané dvoustovky, přesně 202km. Teď zpětně, když si promítám v hlavě průběh prvního dne, připadá mi, že jsem běžel jako v tranzu, to se mi stalo jen párkrát za život. V Kladně je výhoda, že se běhá na kilometrovém okruhu, takže se dá rozplánovat dopředu kolik kol musí běžec nakroužit za hodinu aby dal plánovaný výkon. Mě to vycházelo pořád fousově, takže nebyl čas na nějaké dlouhé zdržování, odpočinek či dokonce spánek. Občerstvení za běhu, občas odskočit na toaletu a jinak pořád běhat. Samozřejmě toto všechno se odrazilo druhý den běhu, naakumulovaná únava, pocit uspokojení, přes den pak značné teplo, takže kilometráž šla dolů. Druhou noc jsem si byl na hoďku a půl lehnout, ale absolutně jsem nemohl usnout. Byl jsem sice hrozně unaven, ale přitom rozpumpovaný, nemohl jsem najít vhodnou polohu, celé tělo šíleně bolelo, takže po hoďce a půl jsem šel raději zas běhat. S výslednými 305,7 km jsem moc spokojen, stačily na 4. místo celkově a 2. v kategorii nad padesát let. Jinak v Kladně vládla výborná atmosféra, skvělá organizace, báječní organizátoři, člověk tu potká plno známých či podobně "postižených" lidí. Zkrátka supr víkend. Když jsem teď pro zajímavost nakoukl do českých tabulek, zjistil jsem, že toto byla má 21. dvoustovka za 24H a 16. třístovka za 48H! Tak jen doufám, že zdraví a výkonnost vydží a bude příležitost počty ještě navýšit.

14.8.2016 Po menší pauze další "prázdninový" maraton. Se startem v Prachovicích u Jičína pod názvem Maraton Českým rájem. Jak název napovídá trasa vedla po silničkách, ale i cestách či stezkách krásnou krajinou Českého ráje. Počasí tentokrát nezlobilo vysokými teplotami jako v minulých letech, takže ideální podmínky k pohodovému proběhnutí. Pravda, mě nějak ještě chyběla lehkost, asi ještě byla znát v nohách absolvovaná osmačtyřicetihodinovka před čtrnácti dny a taky jsem byl po noční, takže nic moc. Proto jsem začal opatrně a to mi asi pomohlo, že v druhé polovině a hlavně v závěru jsem měl dost sil a podařilo se mi ještě předběhnout dost běžců. Takže díky tomu mám z maratonu dobrý pocit. Čas 3:58:44 stačil ve veteránech na třetí místo.

20.8.2016 Je to k nevíře, ale až letos jsem "objevil" Jesenický maraton. Mám ho skoro za humnama, letos se konal již osmý ročník, ale doteďka byl vždy nějaký důvod, proč nevyšla moje účast. Musím říct, že to byla veliká chyba a moc toho lituju, že jsem byl až letos poprvé. Jesenický maraton mě moc chytil. Atmosférou, náročností, tratí, horskou přírodou. A letos byl zážitek umocněn i pěkným počasím. Sice nejsem moc trailový běžec, spíš dávám přednost silnici, ale tohle bylo super. Trať maratonu vedla většinou po horských stezkách z Ramzové, následoval výběh na Šerák, Červenohorské sedlo, Švýcárna, Praděd, Ovčárna, Jelení studánka a pak seběh do cíle na Skřítku. Celkové převýšení skoro 1800 metrů. Dopředu se mi to těžko odhadovalo, ale za cíl jsem si dal doběhnout do 5 hodin, takže s výsledným časem 4:47:10 jsem absolutně spokojen!

28.8.2016 Malé kulatiny při Rychnovském maratonu - celkově 170.absolvovaný a 15. letošní. Rychnovský maraton je takový můj "domovský", nesmím při něm chybět. Letos se konal už 18 ročník a mám 17 účastí. Bohužel při prvním ročníku v roce 1999 jsem absentoval, to jsem běhal v USA. Jak bývá R. maratonu už pravidlem, doprovází ho dost často horké letní počasí. Ani letos tomu nebylo jinak. Na obloze ani mráček, ve stínu slibovaných něco málo přes třicet. Což na rozpáleném asfaltě na sluníčku dávalo výsledných hodně přes čtyřicet. Ve spojitosti s náročnou tratí vedoucí směrem k Orlickým horám se negativně projevilo na výsledných časech. Samozřejmě i u mě - výsledných čas 3:47:00 je nejhorší ze všech mých ročníků. A ještě jeden pro mě nový poznatek /ne zrovna povzbuzující/ - byl jsem nejstarší ze všech účastníků.

10.9.2016 Dnes další maraton - tentokrát v Kladně. Centrum dění na atletickém stadionu Na Sletišti.Trať maratonu tvoří 8 okruhů v místním lesoparku s proběhnutím přes stadion. Díky panujícím vedrům jsem začal opatrně, ale i tak se mi neběželo nejlíp. Čas 3:51:19 hovoří za vše!

17.9.2016 Sedmnáctý letošní maraton ve Slatiňanech pod názvem Monacký maraton. Zas jednou dobrý pocit z absolvovaného maratonu. Běhá se na desetikilometrovém okruhu/plus úvodní dva km navíc/ po většinou lesních cestách na kopci Hůra u Slatiňan. Celkové převýšení je přes 900 metrů,což se samozřejmě projevuje na výsledných časech. Počasí příjemné, konečně přišlo ochlazení a během závodu spadlo i pár kapek. Celkové šesté místo mezi 25 startujícími a čas 3:51:13 je dokonce lepší o šest vteřin jak před týdnem v Kladně. Takže absolutní spokojenost.

25.9. 173. maraton v Rámci Runfestu v Ostravě. Letos byly na výběr v Ostravě dva městské maratony, zvolil jsem ten, který pořádá Maraton klub Seitl a zvolil jsem určitě dobře. Běžely se čtyři okruhy se startem na Masarykově náměstí. Trať rovinatá, počasí nádherné, atmosféra výborná, co víc si maratonec může přát. Už jen dobrý výkon. Já jsem nevybočil z pro mě neuspokojivých podzimních časů, ale asi si budu muset pomalu zvykat, že už to tak neběhá. Čas 3:43:47.

8. a 9.10. Velmi náročný víkend. V sobotu maraton v Benešově u Semil a v neděli maraton Hradci Králové. Navíc na sobotní maraton jsem jel nevyspalý po noční směně v práci. Vše naštěstí dopadlo nadočekávání dobře. Možná i proto, že se už v říjnu citelně ochladilo, a to se mi běhá podstatně lépe. Maraton v Benešově jsem rozbíhal opatrně, s vidinou toho, že mě v neděli čeká další. V závěru mně zbylo ještě dost sil. Pro mě dost netypické, že druhá polovina byla jen o pár vteřin pomalejší než první. Výsledný čas 3:40:46 stačil na druhé místo v kategorii a na dobrý pocit z absolvovaného maratonu. V neděli jsem byl sám zvědav, jak mi to půjde. Byl to druhý ročník maratonu, ale běžel jsem zde poprvé. Start na Malém náměstí na starém městě a poté se vybíhá do Hradeckých lesů, kde se běží tři okruhy a zpět do cíle na náměstí. Kupodivu únava se moc neprojevila, takže výsledný čas 3:43:04 byl jen o dvě a půl minuty pomalejší než předešlého dne, absolutní spokojenost. Počítal jsem spíš s časem ke čtyřem hodinám. Na startu ke třístovce maratónců + dva tisíce půlmaratónců. Organizačně ale docela na slušné úrovni.

15.10.2016 Jednadvacátý letošní pod názvem Pražský maraton. Běhá se deset okruhů ve Stromovce. Pociťuju, že tomu chybí jiskra, asi se začíná projevovat únava z množství naběhaných maratónů na podzim. Takže tomu odpovídá čas - 3:46:17. Garminy mě ukázaly uběhnutých přes 44 kilometrů. I v cíli jsem zaslechl hlasy, že byl maraton o kilometr a půl delší. Výsledný čas tedy mohl být o něco lepší, takže z tohohle pohledu to nebylo tak špatný.

28.10.2016 Za necelé dva týdny odjíždím do Indie na čtyřiadvacetihodinovku, takže v přípravě už raději ne další maraton. Zvolil jsem účast a takové pěkné proběhnutí na sváteční Týnišťské desítce.  Účast jako normálně hojná, obrátková trať vede lesem teď na podzim pěkně zabarveným, počasí slušné - sluníčko se občas chtělo vyklubat z mraků, no nemělo to chybu. Čas na garminech mi ukázal 42:44, ale to zas není až tak podstatné...

8.11.2016 Vyrážím do šestimiliónového indického Bangalore na čtyřiadvacetihodinovku. Pořadatelé uvádějí, že to je největší a nejdelší ultra na indickém subkontinentě, tak jsem zvědav. Bude se běhat netradičně na obrátkové trati s délkou 12,5km většinou po lesních cestách za městem asi 25 kilometrů od centra. Pačasí by mělo být příjemné, možná až moc. Přes den by se teplota měla vyšplhat někam k 28 stupňům, v noci asi o 10 méně. Už se těším, jak se na chvíli ohřeju. No snad se v tom lidském mumraji nikde neztratím:)

21.11.2016 Dneska jsem se po 12 denním pobytu v Indii a účasti na 24 hodinovém běhu vrátil domů. Běh nevyšel podle mých představ. Naběhaných jen 144 km stačilo na 2. místo v kategorii seniorů. Na výsledných kilometrech se asi projevilo vysoké teplo ke třiceti stupňům, dosti hrbolatá, kamenitá trať a taky slabě zásobené občerstvovačky. Ale jinak pobyt v Indii jeden velký zážitek. Pokusím se o tom napsat nějaké povídání. Zatím jsou k nahlédnutí fotky na: https://ultravlasta.rajce.idnes.cz/-1._Indie%2C_listopad_2016/

22.11.2016

Do sekce články jsem přidal povídání o 24hodinovém běhu v indickém Bangalore.

23.12.2016 Krásné prožití vánočních svátků a do nového roku jen to nejlepší, hlavně hodně zdraví Vám přeje Vlasta

29.12.2016 Po dvaapůlměsíční pauze od posledního maratonu, která byla vyplněna účastí na 24H v Indii a následném měsíčním útlumu běhání a relativnímu odpočinku po sezoně jsem využil možnosti účasti na letošním posledním maratonu v Žilině. Šaňo tam pořádal letošní 24. "Hamburk", což je maraton na kilometrovém okruhu v parku na Bóriku. Prosincový útlum v trénování byl znát, ale cíl byl splněn a tedy spokojenost, maraton jsem dal pod čtyři hodiny, přesně 3:54:09. Počasí na konec prosince příjemné, kolem nuly, trať suchá. Rozbíhat jsem začal opatrně, půlmaraton za 1:57:02, tedy druhá polovina až na pár vteřin stejně rychlá. To si mi stává minimálně, druhou polovinu mívám pomalejší. Letošek jsem tedy skončil se skóre: 22x maraton, 1x 12H, 1x 24H a 1x 48H.